Tel: +372 6024 550 ; Fax: +372 6485 421; Mob: +372 5553 5000

 

 

Paigaldamine

 

Vingugaasianduri paigaldus õigesse kohta on väga tähtis. Kui te paigaldate ainult ühte vingugaasiandurit, tuleb see paigaldada magamisruumi(de) lähedale, kus ta saab teid ülesäratada, juhul kui te magate. Täiendavad vingugaasiandurid igal tasandil ja igas magamistoas pakuvad täiendavat kaitset.
Majaomanikud peaksid meeles pidama, et ei tohi paigaldada vingugaasiandureid otse pliitide ja ahjude kohal või nende kõrval, kuna ahi võib eraldada väikseid lokaalseid vingugaasikoguseid, mis põhjustavad alarmi aktiveerimist. Vingugaasiandurit ei tohiks paigaldada ahjule või pliidile lähedamale kui 5 m; ning niiskete ruumide, näiteks vannitubade, lähedale.
Kui te kaalute, kuhu paigaldada vingugaasiandurit, tuleb meeles pidada, et kuigi vingugaas on ca’ sama raske kui õhk (vingugaasi erikaal on 0,9657, õhu erikaal on 1), soojusseadmetelt tulev soe õhk võib kaasata vingugaasi ülespoole. Sel juhul vingugaas tõuseb ülespoole koos sooja õhuga.
Sel põhjusel enamus vingugaasiandurite tootjaid soovitavad paigaldada vingugaasiandureid lakke. See on kasulikum ka selle poolest, et vingugaasiandur ei jää jälgu uudishimulikele lastele ja koduloomadele.

 

 

Mida teha, kui alarm hakkas tööle ?

 

Kui alarm hakkas tööle, tuleb koheselt väljalülitada kõik soojusseadmed ja/või ära kustututada tule ahjus pliidi all.

Tehke aknad ja uksed lahti, et ruumidesse pääseks värske õhk. Kutsuge kohale kvalifitseeritud tehniku, kes aitab probleemi lahendada, enne ärge ise soojusseadmeid sisse lülitage. Kui keegi põeb vingugaasi mürgituse sümptomeid: peavalu, pea käib ringi, süda paha, oksendamine, kutsuge kohale kiirabi ja viivitamatult toimetage kannatanuid värske õhu

SocShare v2