Tel: +372 6024 550 ; Fax: +372 6485 421; Mob: +372 5553 5000

Vahuained

Firetek OÜ pakub suure valiku nii sünteetilisi kui ka proteiini alusel valmistatud kõrgekvaliteetseid Dafo Fomtec AB tuletõrjevahtusid.

Sirvige meie vahuaine tüüpide kategooriad, et leida teile sobiliku vahuaine.

Pakutavate toodete kohta videosid võib vaadata Fomtec Youtube kanalis:
https://www.youtube.com/channel/UCLKAPHxvbdyBM7-E4SmEcYw

Täiendava info saamiseks võtke meiega ühendust.

 

AFFF

Veekilet moodustav vahuaine on mõeldud B klassi süsivesinikute tulekahjude kustutamiseks, selliste nagu nafta, diisel, bensiin, aviatsiooniküte. Seda vahuainet saab kasutada nii vahujoatorudega kui ka veeudujoatorudega. Veekilet moodustav vahuaine eriti hästi sobib leekide kiireks mahalöömiseks: molekulaarsel tasandil moodustuv peenike veekile liigub mööda põlevat pinda vahukihi ees ning sumutab leeke juba enne vahukihi saabumist. Vahuainet saab kasutada koos kõikide olemasolevate tulekustutus-pulbritega ning saab kasutada tulekustutus- vahu/pulbri kaksiksüsteemides. Veekilet moodustav vahuaine on saadaval 6%, 3%, 1% ja 0,5% kontsentratsioonis. On olemas ka mitmed erinevad versioonid külmakindluse osas ning erinevate heakskiitudega vahuained: UL, FM, Lloyd, EN 1568, Bureau Veritas, ICAO – vastavalt kliendi soovile.

AFFF vahuaine valikuga saab tutvuda siin:

http://www.fomtec.com/AFFF/

AFFF ARC

Alkoholikindel veekilet moodustav vahuaine on mõeldud B klassi süsivesinikute tulekahjude kustutamiseks, selliste nagu nafta, diisel, bensiin, aviatsiooniküte, kui ka tulekustutusvahtu lagundavate polaarsete lahustite tulekahjude kustutamiseks, selliste nagu metanool, isopropanool, bensiinilisand MTBE ja teised. Seda vahuainet saab kasutada nii vahujoatorudega kui ka veeudujoatorudega. Nafta, diisli ja bensiini tulekahjudel molekulaarsel tasandil moodustuv peenike veekile liigub mööda põlevat pinda vahukihi ees ning sumutab leeke juba enne vahukihi saabumist. Alkoholi tulekahjudel vahuaine moodustab paksu polümeerkihi, mis kaitseb vahukihti agressiivse vedeliku eest. Vahuainet saab kasutada koos kõikide olemasolevate tulekustutus-pulbritega. Alkoholikindel veekilet moodustav vahuaine on saadaval 3x6% (3% - bensiinitulekahjul; 6% - alkoholitulekahjul), 3x3%, 1x3% ja 1x1% kontsentratsioonis, tavalises teostuses ja eriti hästi voolavas (Newtonian) teostuses. On olemas ka mitmed erinevad versioonid külmakindluse osas ning erinevate heakskiitudega vahuained: UL, FM, Lloyd, EN 1568, Bureau Veritas, RINA, DNV – vastavalt kliendi soovile. On saadaval Miljö versioon – eriti keskkonnasõbralik.

AFFF ARC valikuga saab tutvuda siin:

http://www.fomtec.com/aqueous-film-forming-foam-alcohol-resistant-concentrate/category36.html

Synthetic Multi Purpose

See on universaalne vahuaine, mis moodustab madala, keskmise ja kõrge kordsusega vahtu.

Neid on kaks tüüpi LS ja MB.

LS on vahuaine millega saab kustutada B klassi süsivesinikute tulekahjusid (õli, diisel, bensiin, aviatsiooni kütus, polaarsed ained nagu atsetoon, isopropüül alkohool jne), selliseid nagu laialivalgunud küte väiksemaid loike (madal ja keskmine kordsus), ohtlike keldreid ja laevamasinaruume (keskmine ja kõrge kordsus), krüogeensete põlevvedelike tulekahjusid; samuti saab vältida toksiliste vedelike aurustumist. Keskmine kordsus sobib paremini väiksemate ruumide, näiteks hoonete keldrite kustutamiseks; kõrge kordsus aga laeade kargo- ja masinaruumide uputamiseks. Seda vahtu on eriti hea kasutada halva juurdepääsuga ruumides ning seal, kus tulekahju poolt tekitatud kahju tuleb viia miinimumini.

MB on universaalne vahuaine, mis moodustab madala, keskmise ja kõrge kordsusega vahtu, millega saab kustutada B klassi süsivesinikute tulekahjusid, selliseid nagu laialivalgunud küte väiksemaid loike (madal ja keskmine kordsus), ohtlike keldreid ja laevamasinaruume (keskmine ja kõrge kordsus), krüogeensete põlevvedelike tulekahjusid; samuti saab vältida toksiliste vedelike aurustumist. Keskmise ja kõrge kordsusega HiEx vahtu saab kasutada A ja B klassi tulekahjude totaalseks uputamiseks. Keskmine kordsus sobib paremini väiksemate ruumide, näiteks hoonete keldrite kustutamiseks; kõrge kordsus aga laeade kargo- ja masinaruumide uputamiseks. Seda vahtu on eriti hea kasutada halva juurdepääsuga ruumides ning seal, kus tulekahju poolt tekitatud kahju tuleb viia miinimumini.

Sünteetiliste vahuainete valikuga saab tutvuda siin:

http://www.fomtec.com/synthetic-multi-purpose/category37.html

Fluorine free

Eimoodusta veekiletbensiinitulekahjudel (kuigi tekkiv vahukiht kustutab efektiivselt ka bensiini), kuid moodustab paksu polümeermembraani polaarsete vedelike tulekahjudel. See on odavam lahendus objektide jaoks, kus on eelnevalt teada, et tegemist on ainult polaarsete põlevvedelikkega: piiritustega, lahustitega, jne

Fluorine free vahuaine valikuga saab tutvuda siin:

http://www.fomtec.com/fluorine-free/category38.html

Foam Solutions

Kasutamiseks valmis alkoholikindel vee- ja vahuainesegu. Kindel tulekustutusteostus on saavutatav kõikide küteliikide tulekahjudel.
Polaarsete vedelike tulekahjudel Alpha moodustab paksu polümeermembraani, mis kaitseb vahukihti lagundamisest. 
Mittepolaarsete kütete tulekahjudel moodustab ta peenikse veekile, mis liigub vahukihi ees ning summutab leeke juba enne vahukihi jõudmist (AFFF-efekt).
Alpha R on väljatöötatud selliselt, et tal on palju pikem eluiga, kui tavalistel vee ja AFFF valmissegudel. 
See lahus on samuti alkoholikindel, mis on stabiilne hoidmisel, erinevalt tavalistest ARC lahustest. 
Ideaalselt sobib kasutamiseks autonoomsetes CAFS süsteemides.

Foam solution valikuga saab tutvuda siin:

http://www.fomtec.com/foam-solutions/category39.html

Class A

Kõrge aktiivsusega süsivesinikute pindaktiivsete ainete, lahustite ja stabilisaatorite spetsiaalselt selekteeritud segu, kasutamiseks A klassi tulekahjudel. Forrex Ultra ei sisalda mingeid ohtlikke aineid ning ei vaja spetsiaalseid silte transportimisel. Forrex Ultra kindlustab suurepärase A klassi tulekahjude kustutamise, tagades vee sügava sissetungimise põlevatesse materjalidesse. Madalatel kontsentratsioonidel vahuainet saab kasutada lihtsalt märgajana. Forrex Ultra on hästi kasutatav nii vahujoatorudega ja –generaatoritega, kui ka tavaliste veejoatorudega. Vahuaine sobib kokku kõikidega olemasolevatega tulekustutuspulbritega. 

Class A vahuaine valikuga saab tutvuda siin:

http://www.fomtec.com/class-a/category40.html

FFFP

Maksimaalseks sünergiliseks tulekustutusefektiks veekilet moodustav fluoroproteiini vahuaine sisaldab hüdrolüüsitud proteiini, säilitusaineid ja fluorineeritud pindaktiivseid aineid. Valitud fluorokemikaalide segu on efektiivne vee pindpinevuse vähendamisel ning samuti vee ja nafta vahellise piiri pinevuse alandamisel piisavalt selleks, et moodustada stabiilse veekile põleva vedeliku pinnal. Tulemusena saavutatakse suuremat tulekustutusvõimet kui sünteetiliste vahuainetega. Koostisse proteiini lisamine tagab tiheda vahukihi, millel on suurepärane taassüttimise resistentsus. Vahuaine on saadaval 3% või 6% kontsentratsioonis ja selliste heakskiitudega ja vastavustega nagu ICAO, EN 1568.

FFFP vahuaine valikuga saab tutvuda siin:

http://www.fomtec.com/fffp/category73.html

FFFP ARC

FFFP ARC on universaalne vahuaine, mida saab kasutada süsivesinikute tulekahjudel efektiivse veekilet moodustava fluoroproteiini vahuainena ja polaarsete lahustite tulekahjudel alkoholikindla vahuainena, mis moodustab põlevvedeliku pinnal paksu polümeermembraani. FFFP ARC tagab kindla teostuse ka kõige karmimate vedelikke põlemise puhul. Selle suurepärane tulekustutusteostus kõikide põlevvedelike liikide tulekahjudel, kas madala või keskmise kordsuse vahuna, tagab maksimaalse turvalisuse nii mobiilses tulekustutuses, kui ka paikses tuletõrjekaitses. FFFP ARC on saadaval 3x3% ja 3x6% (3% - süsivesinikute ja 6% - polaarsete lahustite tulekahjudel) kontsentratsioonides. 3x3% kontsentratsiooniga vahuaine on olemas Avalanche NV versioonis, mis on kõrgelt efektiivne vedelik keskkonnasõbralikku proteiini baasil ja mis ei sisalda tavalist alkoholikindlat vahuainet paksuks muutvaid polümeere. Selle kõrge voolavus teeb vahuaine doseerimist kergemaks ja täpsemaks nii portatiivsete kui ka paiksete dosaatorite puhul isegi kõige madalamatel temperatuuridel (-18ºC). Avalanche NV eelis on 3%-ga doseerimine kõikidel B klassi tulekahjudel, kaasaarvatud polaarsed lahustid mage- või merevee kasutamisel. Avalanche NV vastab EN 1568 standardile.

FFFP ARC vahuaine valikuga saab tutvuda siin:

http://www.fomtec.com/fffp-arc/category74.html

Training foam

Õrnalt ja mahedalt koostatud Universaalne Sünteetiline Vahuaine, mis on mõeldud vahukustutusväljaõppe läbiviimiseks oma põhikustutusvahuaineid kasutamata. Vahuaine on kergelt biolagunduv ja on ideaalne kasutamiseks väljaõppeks päästekoolides ja tööstusobjektidel.

Training foam valikuga saab tutvuda siin:

http://www.fomtec.com/simulation-foam/category584.html

Расширения для Joomla
SocShare v2